Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Aktualności

nmp_np.jpg

W środę 17 września 2014 r. zakończono prace związane z naprawą mechanizmu odsłaniania obrazu NMP Nieustającej Pomocy (przy głównym ołtarzu).

więcej

powyzszenie_krzyza.jpgW niedzielę 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus, jak również wyraża sens krzyża w życiu chrześcijańskim.

W roku 70 Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian. Nastały wielkie prześladowania religii chrześcijańskiej trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu prześladowań matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, około 320 roku kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Po długich poszukiwaniach Krzyż znaleziono 14 września 320 r.

więcej

pieta_skrzatusz.jpgNasza parafia organizuje wyjazd na uroczystości odpustowe do Skrzatusza w niedzielę 21 września 2014 r.

Niestety nie ma już wolnych miejsc.

Koszt wyjazdu to 40 zł.

więcej

Codziennie Koronka

26.08.2014

jezu_ufam_tobie.jpgOd 1 września w naszym kościele w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 odbywa się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

Zapraszamy!!!

W ramach tego nabożeństwa zagłębiamy się w treść "Dzienniczka" św. Faustyny, odmawiamy Koronkę oraz Litanię do Miłosierdzia Bożego.

więcej

ziemia_zwieta.jpgNasza Parafia wraz z par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 18 do 26 października 2014 r. (poniżej szczegóły dot. wyjazdu).

Zapisy u ks. Łukasza i w zakrystii.

więcej

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk