Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 26.05.2024

 1. Zachęcamy do zapoznania się z Oświadczeniem Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych.
 2. ZAPRASZAMY na MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY, który odbędzie się w dniu dzisiejszym.  Rozpocznie się o godz. 11.00 przed kościołem pw. św. Maksymiliana na ul. Piłsudskiego, a zakończony Mszą św. o godz. 13.00 w naszym kościele. Organizatorzy proszą uczestników o ubranie się na biało, oczywiście jeśli to możliwe.
 3. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, czyli BOŻE CIAŁO. Msze św. odprawiane będą o godz. 6.30, 8.30, 10.00 16.00 i 19.00.
  PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM do czterech ołtarzy zbudowanymi przy kościołach. Procesja wyruszy z kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 11.00.  Przejście do ołtarza zbudowanego przy kościele św. Ottona, następnie do ołtarza przy kościele św. Jacka i zakończenie procesji przy naszym kościele. 
  Na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien.  Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Mszę św. i procesję w Boże Ciało. Próba sypania kwiatków we wtorek o 17.00 przy naszym kościele. Poszczególne grupy modlitewne działające w parafii prosimy o czynny udział w procesji. Prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów.
  Można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie "Przed tak wielkim Sakramentem".  Udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy.
 4. Dniem dzisiejszym kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 5. NABOŻEŃSTWA MAJOWE codziennie po Mszy o 18.00, a w niedzielę po Mszy o 16.00. Na nabożeństwa majowe zapraszamy również dzieci i młodzież.
 6. Organizujemy wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodzieżowe w Lednicy 1 czerwca. Szczegóły u ks. Wojciecha.
 7. Diecezjalne Studium Organistowskie w Koszalinie rozpoczyna nabór  słuchaczy.  W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego są artykuły o muzyce organowej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią.
 8. Pierwsza sobota miesiąca - po Mszy o godz. 8.00 adoracja Naśw. Sakr. o godz. 10.00.
 9. Zapraszamy na modlitwę do Cudownego Krzyża w Tarnówce w sobotę, 1 czerwca. Informacje na plakacie. Zapisy w zakrystii.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Krystyna JANKOWSKA l.88,
  + Jan SZEJKO l.93,
  + Henryka ZABORSKA l.78,
  + Andrzej ZIEMECKI l.69.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk