Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 24.03.2024

 1. NIEDZIELA PALMOWA rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ, zakończony męką, śmiercią i  zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Podczas każdej Mszy poświęcenie palm.
 2. WIELKI CZWARTEK - dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W Wielki Czwartek nie odprawia się Mszy porannych z wyjątkiem Mszy krzyżma o godz. 9.00 w katedrze koszalińskiej, gdzie święci się oleje święte.  W tym dniu, na Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, odprawia się w parafiach jedną Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Wokół ołtarza gromadzi się cała wspólnota parafialna. Serdecznie zapraszamy w WIELKI CZWARTEK na godz. 19.00 - na tę szczególną i uroczystą Mszę św., po której miłkną wszelkie dzwony i organy aż do Wigilii Paschalnej. Po Mszy adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w Ciemnicy do godz. 22.00. Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ przewodniczył będzie Ks. Bp EDWARD DAJCZAK.
 3. WIELKI PIĄTEK - dzień Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. Zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku na godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tradycyjny post zachowujemy także w Wielką Sobotę. Zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 15.00. Po Drodze Krzyżowej rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
 4. WIELKA SOBOTA - adoracja przy grobie od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny. Podczas święcenia pokarmów będą  zbierane ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.  Liturgia Światła rozpoczyna się o godz. 20.00 poświeceniem ognia przygotowanego przed kościołem i zapaleniem Paschału i świec. Następnie śpiew ORĘDZIA Paschalnego, rozbudowana Liturgia Słowa przypominająca Historię Zbawienia, Liturgia Chrzcielna z poświęceniem wody  chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia.  Przynosimy ze sobą świece - gromnice lub paschaliki.  Liturgii w WIELKĄ SOBOTĘ i podczas REZUREKCJI będzie przewodniczył Ks. Bp Edward  DAJCZAK.
 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA PANA. PROCESJA REZUREKCYJNA - GODZ. 6.00. Prosimy o przygotowanie procesji  Rezurekcyjnej. Nie będzie Mszy o godz. 8.30.
 6. Wolontariusze Caritas wykonali własnoręcznie palmy, które można nabywać przed kościołem. Ofiarowane pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla ubogich i dzieci.
 7. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i przeżyć święta z czystym sercem informujemy, że OKAZJA DO SPOWIEDZI JEST OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY od godz. 17.00. WIECZÓR KONFESJONAŁÓW we wtorek po Mszy o 18.00. W konfesjonałach będą kaplani z innych parafii.
 8. Po Mszach Świętych, przy głównym wyjściu, od młodzieży z KSM-u można zaopatrzyć się w baranka  na wielkanocne śniadanie. Dochód przeznaczony zostanie na ich działania i wyjazdy.
 9. GORZKIE ŻALE dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
  + Wanda GRYLIEŃ-KOWALCZYS l.79,
  + Halina GÓRSKA l.95,
  + Blandyna BRYŁKA l.78,
  + Mirosław PLUTA l.66,
  + Janusz ŻABIŃSKI l.90.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk