Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 28.08.2022

 1. Od jutra Msza św. poranna będzie odprawiana o godz. 6.30; nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 4 września odbędzie się MARSZ DLA JEZUSA. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w Sanktuarium św. Józefa, którą odprawi ks. bp Krzysztof ZADARKO. Po Mszy św. w radosnym korowodzie przejdziemy ulicami naszego miasta. Zakończenie marszu nastąpi pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.
 3. Z dniem 26 sierpnia dekretem ks. bpa Ordynariusza zostali zwolnieni z pracy w naszej parafii ks. Wojciech Marcinkiewicz, ks. Marcin Wiśniowski. Ks. Wojciech MARCINKIEWICZ został wikariuszem w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Mirosławcu,  a ks. Marcin WIŚNIOWSKI został pracownikiem Kurii Biskupiej w Koszalinie, jako odpowiedzialny za muzykę kościelną i kształcenie organistów w diecezji. Kapłanom serdecznie dziękujemy za bardzo gorliwą posługę w naszej parafii i życzymy mocy Ducha św. i  radości w pracy kapłańskiej na nowych placówkach.
 4. Dekretem ks. bpa Ordynariusza Edwarda Dajczaka, z dniem 27 sierpnia 2022 roku został mianowany wikariuszem w naszej parafii ks. BARTOSZ ŁEPEK. Ks. BARTOSZ przychodzi do naszej parafii jako NEOPREZBITER, czyli kapłan wyświęcony w tym roku. Witamy serdecznie ks. BARTOSZA i życzymy mocy Ducha św. i opieki MB Nieustającej Pomocy w pracy w naszej parafii.
 5. W związku z rekolekcjami „ODDANIE 33", wspólne złożenia AKTU ZAWIERZENIA przez Serce Maryi nastąpi w dzień odpustu parafialnego, 7  października, po Mszy św. wieczornej. Aby dokonać Aktu zawierzenia 7 października, należy rozpocząć rekolekcje najpóźniej 3 września. Rekolekcje to 33 nauki trwające kilkanaście minut dziennie. Rekolekcje przeżywamy indywidualnie. W zakrystii można jeszcze nabyć książkę, w której znajdziemy pomoc w przeżyciu rekolekcji.
 6. Przypominamy, że narzeczeni winni zgłaszać się 3 miesiące przed ślubem na  spisanie koniecznych dokumentów i nauki przedślubne. Numer telefonu jest dostępny na tablicy i w kancelarii i na stronie internetowej.
 7. Katolicka Poradnia Rodzinna przy sanktuarium św. Józefa zaprasza osoby potrzebujące porady prawnej - dyżur prawnika w najbliższy czwartek, 1 września o godz. 17.00. Porady są bezpłatne.
 8. We czwartek - 1 września - przypada 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Msza Święta za Ojczyznę w intencji pokoju na świecie oraz za wszystkich, którzy oddali swoje życie za naszą Ojczyznę, we wtorek o godz. 18.00 w naszym kościele.
 9. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców, młodzież, dzieci, nauczycieli, wychowawców i katechetów zapraszamy na Mszę św. na godz. 8.00 lub po południu o godz. 18.00.
 10. W PIERWSZY PIĄTEK miesiąca Msza św. dla osób starszych  i chorych ze specjalnym  błogosławieństwem o godz. 9.00. Po Mszy św. o 9.00 wolontariusze Caritas zapraszają na posiłek do domu  Caritas. Spowiedź od godz. 17.00.
 11. W PIERWSZĄ SOBOTĘ miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 10.00. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie chorych.
 12. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca za tydzień po Mszy o godz. 13.00.
 13. W zakrystii jest możliwość złożenia podpisu pod projektem ustawy "W OBRONIE CHRZEŚCIJAN".
 14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Andrzej STACHURSKI l.67,
  + Irena WAL l.71,
  + Anna SINKIEWICZ l.74,
  + Jerzy SOBCZYŃSKI l.90,
  + Helena KAMIŃSKA l.84.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk