Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 20.08.2023

 1. We wtorek - 22 sierpnia - obchodzimy wspomnienie NAJŚWIĘTSZEJ MARYI  PANNY KRÓLOWEJ.
 2. W czwartek - 24 sierpnia - święto ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA.
 3. W sobotę - 26 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. W tym dniu odnawia się Jasnogórskie Śluby Narodu.
 4. Na adres parafii wpłynęło pismo z Urzędu Miasta w sprawie skargi mieszkańców sąsiadujących z parafią NMP Królowej Różańca Św. związaną z uciążliwością hałasową wytwarzaną prze instalację nagłaśniającą odtwarzającą dźwięk bijących dzwonów oraz melodii pieśni religijnych. Mieszkańcy proszą o zaprzestanie użytkowania instalacji nagłaśniającej poza okazjonalnymi uroczystościami i imprezami, ponieważ emisja powyższej instalacji uniemożliwia wypoczynek dzienny oraz nocny skarżących. W wielu kościołach i ratuszach - jak w Krakowie, Poznaniu i wielu innych - płyną melodie,  hymny i hejnały, które są atrakcją tych miejscowości.
  Wiemy jak ważne są dobre stosunki z sąsiadami, gdzie szanowane są potrzeby obu stron. Aby usatysfakcjonować osoby, którym przeszkadzają dźwięki z kościoła Mariackiego w Słupsku, od dnia wczorajszego, tj. 19 sierpnia 2023 roku, wyłączone zostały wszystkie dźwięki aż do czasu wyregulowania instalacji przez wyspecjalizowaną firmę, która zapewni działanie instalacji zgodnie z obowiązującym prawem. Wszystkich zwolenników dźwięków z instalacji, które przed laty zostały finansowane i akceptowane przez Urząd Miasta i Konserwatora Zabytków (którzy zalecili, aby dźwięki bijących dzwonów w Słupsku tworzyły specjalna unikatową formę), prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Informujemy, że wszystkie dźwięki były wyłączone między godz. 21.45 a 6.30. Oczywiście pismo i dalszy ciąg procesu są przekazane do wiadomości Kurii Biskupiej w Koszalinie.
 5. Do naszego Seminarium Duchownego do tej pory został przyjęty tylko jeden kandydat do kapłaństwa. Zachęcamy do usilnych modlitw o powołania kapłańskie dla naszej diecezji. W dniu dzisiejszym szczególnie prosimy o to po każdej Mszy Świętej. Bardzo prosimy o dodatkową modlitwę przy codziennych pacierzach.
 6. Za tydzień będzie zorganizowany kiermasz na wsparcie drogiego leczenia w USA dla  Kacpra.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: 
  + Marian PRÓCHNIAK l.91,
  + Wanda PAWŁOWSKA l.77,
  + Janina GRADECKA l.94, 
  + Andrzej MAJEWSKI l.61.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk