Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 19.06.2022

 1. W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Składamy serdeczne podziękowanie za zbudowanie ołtarza, wszystkim za zaangażowanie, przygotowanie i prowadzenie procesji. Panom i Paniom niosącym chorągwie i feretrony, chłopcom i dziewczynkom sypiącym kwiatki, rodzicom za pomoc, ministrantom za liturgię, Panom organistom, Chórowi Parafialnemu i wszystkim za głęboki pobożny udział i świadectwo wiary - serdeczne Bóg zapłać.
 2. W ramach OKTAWY BOŻEGO CIAŁA, odprawiamy codziennie procesję z Najświętszym Sakramentem wokół naszej świątyni. Zachęcamy do uczestniczenia w procesji wraz z chorągwiami. Zapraszamy dzieci i młodzież. Procesje Eucharystyczne będą podczas nabożeństw czerwcowych codziennie po Mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o 16.00.
 3. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała, wolontariusze Caritas przygotowują wianuszki z ziół i kwiatów. Wianuszki będą do nabycia przy kościele w czwartek przed Mszą św. o godz. 18.00. Za każdą ofiarę złożoną za wianuszek serdecznie dziękujemy.
 4. W piątek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Dzisiaj po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas będą zbierać na CHLEB ŚW. ANTONIEGO. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc osobom chorym, starszym i potrzebującym. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowania.
 6. Światowej sławy tenor, Pan Marek TORZEWSKI, uświetni swoim śpiewem Mszę św. za tydzień, 26 czerwca o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. W związku z obchodami 50-lecia powstania naszej diecezji, ks. bp Edward DAJCZAK zaprasza na uroczystości w najbliższą sobotę, 25 czerwca w koszalińskim amfiteatrze. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10.00 konferencją, a o godz. 12.00 Msza św. Organizujemy wyjazd autokarem z ul. Jagiełły o godz. 8.30 - zapisy w zakrystii. Osoby, które decydują się na wyjazd indywidualnie, mogą pobrać karty wstępu w zakrystii.
 8. W związku z Jubileuszem 50-lecia, w dniu jutrzejszym w kościele pw. św. Maksymiliana w Słupsku odbędzie konferencja naukowa. Początek o godz. 10.00.
 9. W związku z zakończeniem roku szkolnego zapraszamy Nauczycieli, Rodziców, Katechetów, dzieci i młodzież na Mszę św. w środę o godz. 18.00. Po Mszy św. będą wręczane dla uczniów klas ósmych dyplomy ukończenia katechizacji na poziomie podstawowym.
 10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Bogusław GÓRECKI l.50,
  + Halina JANUSZEWSKA l.72.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk