Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 16.06.2022

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM do czterech ołtarzy zbudowanymi przy kościołach wyruszy po Mszy o godz. 10.00 z naszego kościoła do św. Jacka, dalej do kościoła św. Ottona i do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. W procesji weźmie udział ks. biskup Krzysztof ZADARKO. Można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY za udział w uroczystym śpiewie "Przed  tak wielkim Sakramentem".
  2. W oktawie Bożego Ciała, aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy procesję z Najświętszym Sakramentem codziennie wokół naszej świątyni. Prosimy o uczestniczenie w procesji z chorągwiami. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji i sypania kwiatków. Procesje Eucharystyczne będą codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy o 16.00.
  3. W związku z obchodami 50-lecia naszej diecezji, przygotowujemy się do ukoronowania Figury MB Skrzatuskiej nowymi koronami. Przy wyjściu z kościoła można pobrać koperty na NOWE KORONY.
  4. Zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach 50-lecia diecezji, które odbędą się 25 czerwca w koszalińskim amfiteatrze. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii.
  5. Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku, zwraca się z apelem o oddawanie krwi. W minionym roku na drogach tylko naszego województwa w wypadkach zostało rannych 5639 osób - dla wielu krew była ratunkiem i szansą na przeżycie. Dyrektor Centrum prosi o podzielenie się tym bezcennym darem, jakim jest krew.
  6. W niedzielę wolontariusze CARITAS będą zbierać ofiary na CHLEB ŚW.  ANTONIEGO.
  7. 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Włodzimierz SZYMAŃSKI. Jubilat odprawi uroczystą Mszę św. w najbliższą sobotę 18 czerwca o godz. o 11.00. Ks. Jubilat prosi o modlitwę, zapewniając o pamięci przed Panem. Gościem specjalnym będzie Pan Marek TORZEWSKI, który swoim śpiewem uświetni uroczystość.
  8. Biskup Edward DAJCZAK udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu jutrzejszym.
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk