Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 14.08.2022

 1. Jutro, poniedziałek, 15 sierpnia - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu powstrzymujemy się od prac niekoniecznych oraz uczestniczymy we Mszy św.  Wolontariusze Caritas przygotowują na 15 sierpnia (święto Matki Boskiej Zielnej) wiązanki ziół, zboża i kwiatów. Wiązanki będą rozprowadzane, przed każdą Mszą Świętą. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc osobom ubogim, chorym i potrzebującym pomocy. Również na pomoc dla dzieci uchodźców i prowadzenie dla nich świetlicy.  Świetlica jest czynna od 10.00 do 16.00. Na świetlicy zajęcia prowadzą wychowawcy z Ukrainy oraz dwie panie psycholog, które pomagają w trudnych sytuacjach związanych z przeżytą traumą wojny. Dzieci otrzymują posiłki, w tym obiad. Prowadzimy naukę języka polskiego dla młodzieży i dorosłych. Zarówno wolontariusze Caritas, jak i panie z Ukrainy, pracują charytatywnie. Przy wsparciu sponsorów zorganizowaliśmy pracownię krawiecką, gdzie panie z Ukrainy szyją i naprawiają odzież. Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, dzięki którym możemy pomagać tak bardzo potrzebującym uchodźcom z Ukrainy.  Za każdą ofiarę i każdą pomoc serdecznie dziękujemy.
 2. W dniu jutrzejszym obędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską. W odpowiedzi na zaproszenie ks. Biskupa Ordynariusza, organizujemy pielgrzymkę autokarową. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z ulicy o godz. 9.30. Koszt wyjazdu 30 zł. Prosimy o zabranie krzesełek i parasoli.  O 11.00-różaniec, a o 12.00 Msza św., a po Mszy św. piknik rodzinny.
 3. Polecamy dzisiejszy numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO z kolejną płytą z cyklu  BIBLIA AUDIO.
 4. W związku z rosnącą agresją wobec świętości, bezczeszczeniem świętości i zakłócaniem nabożeństw, podobnie jak w wielu parafiach, również w naszym kościele jest możliwość złożenia podpisu pod projektem ustawy „W OBRONIE CHRZEŚCIJAN", która zakłada większe konsekwencje m.in. za przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego, za publiczne lżenie lub wyszydzanie Kościoła jego dogmatów lub obrzędów, za publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej i miejsca przeznaczonego do sprawowania obrzędów religijnych. Zmiany w prawie są konieczne, ponieważ liczba ataków na chrześcijan  niepokojąco roście.  Osoby, którym leży na sercu obrona naszej wiary, jej wartości i świętych symboli, mogą złożyć swój podpis pod projektem. Podpisy zbierane będą w naszym kościele przez trzy tygodnie. Wystarczy znać pesel lub okazać dowód osobisty.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Zofia PRÓCHNIAK l.83, 
  + Marek WŁODEK l.65,
  + Sylwester BOROWSKI l.69,
  + Jadwiga PIETRZYK  l.86,
  + Roman GRZYBOWSKI l.65.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk