Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 12.06.2022

 1. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, czyli BOŻE CIAŁO. Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM do czterech ołtarzy zbudowanymi przy kościołach wyruszy po Mszy o godz. 10.00 z naszego kościoła do św. Jacka, dalej do kościoła św. Ottona i do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 10.00 Mszę św. odprawi ks. bp Krzysztof ZADARKO, który będzie uczestniczył w całej procesji i wygłosi homilię przy 4 ołtarzu.
  Na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych na Mszę św. i procesję w Boże Ciało. Próba sypania kwiatków w środę o 16.30. Poszczególne Grupy modlitewne działające w parafii biorą udział w procesji i prosimy o przygotowanie chorągwi i feretronów. 
  Można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie "Przed tak Wielkim  Sakramentem" z modlitwą i, jak zawsze, pod zwykłymi warunkami.
  Udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy.
 2. Dniem dzisiejszym kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są po Mszy o 18.00, a w niedziele po Mszy o 16.00.
 4. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze SP 6 zbierają do puszek na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom przeznaczeniem na wakacyjny wyjazd. Za okazane serce i wsparcie finansowe serdeczne Bóg zapłać.
 5. W związku z obchodami 50-lecia naszej diecezji, przygotowujemy się do ukoronowania Figury MB Skrzatuskiej nowymi koronami. Przy wyjściu z kościoła można pobrać koperty na ofiary na NOWE KORONY.
 6. Organizujemy wyjazd na obchody 50-lecia diecezji. Wejście jest biletowane. Zapisy w zakrystii.
 7. W miniony piątek, po sześciu latach, zakończył pracę w naszej parafii Pan Konrad Kosik, który pełnił funkcję zakrystianina. Za Jego pełną oddania i gorliwości służbę składamy serdeczne podziękowania. Msza św. dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo w intencji Pana Konrada, zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 18.00. Jednocześnie dziękujemy Panu Grzegorzowi, Pani Ewie i Pani Janinie, którzy jako zespół podjęli się pracy w zakrystii.
 8. Do wieczności odeszli:
  + Edmund RUDNIK l.70,
  + Janina KAŹMIERCZAK l.89.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk