Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 11.02.2024

 1. Przed nami ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczynamy nią okres WIELKIEGO POSTU.
  Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy posypanie głów popiołem. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy potraw mięsnych. Mamy prawo do trzech posiłków, ale tylko jeden spożywamy do syta.
 2. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.  W tym roku rekolekcje przygotują nas do przywitania FIGURY Matki Bożej Skrzatuskiej. Rekolekcje poprowadzi były ojciec duchowny naszego WSD ks. Jan NOWAK.  Plan rekolekcji i peregrynacji jest dostępny przy wyjściu z kościoła.
 3. Zgodnie z tekstem przykazań kościelnych, wierni w Polsce  zobowiązani są do zachowywania następujących przepisów postnych:
  • Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich,  którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki roku. 
  • Post obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Post ilościowy polega na jednym posiłku dziennie do syta; wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem.
  • Przypominamy, że w ciągu całego okresu Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych, jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.
 5. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci - 17.00; dla dorosłych - 17.30; dla młodzieży - 19.00.
 6. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy o godz. 16.00.
 7. W najbliższą sobotę czeka nas wielkie wydarzenie. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy witać FIGURĘ MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Zbigniew ZIELIŃSKI. O godz. 20:30 apel maryjny. FIGURA MATKI BOŻEJ pozostanie w naszej parafii również w niedzielę. Kazania za tydzień będzie głosił ks. Wacław GRĄDALSKI - kustosz Sanktuarium w Skrzatuszu.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Bożena KOZŁOWSKA  l.84,
  + Janina STOLARCZYK l.86,
  + Anna WÓJCIK l.94,
  + Marian GRABSKI l.84.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk