- W tym tygodniu obchodzimy w CZWARTEK 14 SIERPNIA wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego PATRONA DIECEZJI. W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Maksymilian. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00. Ks. Maksymilian jest na urlopie, dlatego otaczamy go modlitwą.
- PIĄTEK - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP - MSZE ŚW. JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ.
Po modlitwie po Komunii święcenie ziół i kwiatów.
Wolontariusze CARITAS będą rozprowadzać przed kościołem wiązanki z ziół i kwiatów. Zebrane ofiary będą przeznaczone na POMOC OSOBOM NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCH. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie.
Wolontariusze proszą o przyniesienie ziół o kwiatów do siedziby CARITAS lub do kościoła przy zakrystii. - W piątek diecezjalna pielgrzymka rodzin na Górę Chełmską.
- Rycerze św. Jana Pawła zapraszają na pieszą wędrówkę na górę Rowokół Pomorską Drogą św. Jakuba w dniach 30-31 sierpnia. Więcej informacji w gablocie i na ulotkach.
- Organizujemy pielgrzymkę na uroczystość 450-lecia obecności Matki Bożej Skrzatuskiej w sobotę 20 września (młodzież) i w niedzielę 21 września (główne uroczystości). Zapisy w zakrystii.
- W naszej parafii odprawiamy do 14 sierpnia DZIĘKCZYNNĄ NOWENNĘ w intencji naszej OJCZYZNY codziennie o 17.30. Dzisiaj po Mszy o 16.00.
- W minionym tygodniu odeszli do wieczności;
+ Grażyna JELONEK l.68;
+ Marta STRASZEWSKA l.43;
+ Aleksandra ABRAMIK l.81;
+ Teresa TARASZKIEWICZ l. 76.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Liturgia
Kancelaria




