Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 03.09.2023

 1. W przyszłą niedzielę, 10 września, odbędzie się MARSZ DLA JEZUSA. Rozpocznie się on Mszą św. godz. 13.00 w Sanktuarium św. Józefa, którą odprawi ks. bp Zbigniew ZIELIŃSKI, następnie radosny przemarsz ulicami naszego miasta na plac przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego i tam dokona się zawierzenie miasta Słupska Jezusowi. Później koncert uwielbienia i poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.
 2. Zarząd Regionu Słupskiego NSZZ SOLIDARNOŚĆ zaprasza na uroczystą Mszę św. z okazji 43 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego SOLIDARNOŚĆ, która zostanie odprawiona w dniu dzisiejszym w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku o godz. 12.30.
 3. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowania do bierzmowania oraz pierwszej Komunii Świętej. Uczniów z klas ósmych oraz Rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej prosimy o pobranie deklaracji z zakrystii bądź z biura parafialnego. Wypełnione deklaracje należy złożyć w zakrystii lub w biurze najpóźniej do końca września.
 4. Już jutro rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodziców, dzieci, nauczycieli i katechetów zapraszamy na Mszę św. na godz. 8.00 lub na godz. 18.00. Dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, a w sposób szczególny z II i V LO oraz z Zespołu Szkół Mechanicznych, dodatkowa Msza Święta o godzinie 9.00.
 5. Z inicjatywy RYCERZY KOLUMBA będziemy cieszyć się obecnością kopii IKONY św. JÓZEFA. Peregrynacja rozpocznie się uroczystym wprowadzeniem IKONY w sobotę przed  Mszą św. o godz. 18.00, a będzie w naszym kościele do wtorku. W czasie peregrynacji będzie  możliwość złożenia ofiary na Dom Małych Stópek w Syrkowicach. 
 6. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w dniu dzisiejszym po Mszy o godz. 13.00.
 7. RODZINA PRZYJACIÓŁ SEMINARIUM KOSZALIŃSKIEGO zaprasza na spotkanie w zwartek o 19.00 do salki na plebanii.
 8. W GOŚCIU NIEDZIELNYM, obok wielu ciekawych artykułów, znajdziemy informację o kolejnej inicjatywie kapłana pochodzącego z naszej parafii, który jest proboszczem najmniejszej parafii w naszej diecezji, a także o pełniącym ważną rolę w diecezji ks. Wojciechu Borkowskim.
 9. Nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie młodzieży w Skrzatuszu. Wyjazd w sobotę, 16 września, o godzinie 9.30, powrót około północy. Koszt to 60zł. Młodzież z naszej parafii może liczyć na dofinansowanie. Zapisy poprzez stronę internetową naszej parafii lub w zakrystii.
 10. Organizujemy wyjazd do Skrzatusza na odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej za dwa tygodnie - w niedzielę, 17 września. Wyjazd o 6.30 z ul. Jagiełły. Zapisy w zakrystii. Koszt - 60 zł.
 11. Diecezjalne kalendarze na rok 2024 do nabycia w zakrystii. Cena kalendarza - 10 zł. Dochód przeznaczony na sanktuarium w Skrzatuszu.
 12. Do wieczności odeszli:
  + Czesław NICIEJEWSKI l.95;
  + Stanisława KAROLAK l.90;
  + Wincenty KUCHNIAK l.88,
  + Teresa JAKUĆ l.69.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk