Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia - 10.04.2022

 1. NIEDZIELA PALMOWA rozpoczyna WIELKI TYDZIEŃ, zakończony męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Dziś podczas każdej Mszy poświęcenie palm.
 2. WIELKI CZWARTEK - Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W Wielki Czwartek nie odprawia się Mszy porannych, z wyjątkiem Mszy  krzyżma o godz. 9.00 w katedrze koszalińskiej, gdzie święci się oleje święte. W tym dniu, na Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, odprawia się w parafiach jedną Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Wokół ołtarza, gromadzi się cała wspólnota parafialna. Serdecznie zapraszamy w WIELKI CZWARTEK na godz. 19.00, na tę szczególną i uroczystą Mszę św., po której milkną wszelkie dzwony i organy aż do Wigilii Paschalnej. Po Mszy adoracja Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakr. w Ciemnicy do godz. 22.00. Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof ZADARKO.
 3. WIELKI PIĄTEK - Dzień Męki Pańskiej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00. Zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku na godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. Liturgii przewodniczyć będzie ks. bp koadiutor Zbigniew ZIELIŃSKI. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tradycyjny post zachowuje się też w Wielką Sobotę.  Zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 15.00. Po Drodze Krzyżowej rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
 4. WIELKA SOBOTA - adoracja przy grobie od godz. 8.00.  Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 16.00 co pół godziny. Podczas święcenia pokarmów będą zbierane ofiary na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Liturgia Światła rozpoczyna się o godz. 20.00 poświeceniem ognia przygotowanego przed kościołem, zapalenia Paschału i świec. Następnie śpiew ORĘDZIA Paschalnego, rozbudowana Liturgia Słowa przypominająca Historię Zbawienia, Liturgia Chrzcielna z poświęceniem wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia.  Przynosimy ze sobą świece-gromnice lub paschaliki. Liturgii w WIELKĄ SOBOTĘ i podczas REZUREKCJI będzie przewodniczyć ks. bp diecezjalny Edward DAJCZAK.
 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA PANA. PROCESJA REZUREKCYJNA o godz. 6.00. Mszy św. rezurekcyjnej przewodniczyć będzie ks. bp Edward DAJCZAK. Prosimy o przygotowanie procesji Rezurekcyjnej. Nie będzie Mszy o godz. 8.30.
 6. Wolontariusze Caritas wykonali własnoręcznie palmy, które można nabywać przed kościolem. Ofiarowane pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla ludzi bezdomnych i dzieci z ubogich rodzin i dzieci z Ukrainy.
 7. Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i przeżyć święta z czystym sercem  informujemy, że OKAZJA DO SPOWIEDZI JEST OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY od  godz. 17.00.
 8. 1 maja z naszej parafii po raz 29 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Górę Chełmską w Koszalinie. Trwa ona tylko 3 dni, a do przejścia jest około 70 km. Zachęcamy do podjęcia tego trudu. Więcej informacji na plakatach i u księdza Wojtka.
 9. Po Mszach Świętych przy bocznym wyjściu, od młodzieży z KSMu można zaopatrzyć się w baranka na wielkanocne śniadanie. Dochód przeznaczony zostanie na ich działania i wyjazdy.
 10. GORZKIE ŻALE dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.
 11. W dniu dzisiejszym przed kościołem Kobiety z Ukrainy, które mieszkają w naszym Domu Parafialnym, będą sprzedawać własnoręcznie wykonane pierogi. Będzie to wsparcie dla ich i ich rodzin. Jest to gotowy obiad. Można też pomyśleć o śniadaniu wielkanocnym czy atrakcyjnym prezencie. Już teraz dziękujemy za wsparcie i życzymy smacznego.
 12. Można nabyć GOŚCIA NIEDZIELNEGO z kolejną płytą PISMA ŚWIĘTEGO.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: + Irena POŁEĆ l.86. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...
Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk