Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

 https://www.youtube.com/channel/UCqlNgH9jYyli_9EWrQkWBig/live

 LINK DO TRANSMISJI MSZY ŚWIETEJ NA ZYWO

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE

26.07.2020 – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Apel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Szanowni Państwo,

W Wasze ręce oddajemy ulotkę promującą system Teleopieki. Jest skierowany do mieszkańców obszaru rewitalizowanego miasta Słupska, na terenie, którego znajduje się m.in. Państwa parafia. W ramach tego zadania instalujemy się m.in. czujniki ruchu, czadu, czy GPS. Zapewniamy tzw. „bransoletki życia” i wiele innych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo Seniorom po 60 roku życia, ale także wszystkim osobom niepełnosprawnym i samotnym. Apelujemy do wszystkich parafian, nie tylko do seniorów. Jeśli w Państwa rodzinach znajdują się Ci, którzy chcieliby skorzystać z takiej pomocy, a mieszkają na terenie rewitalizowanym – zapraszamy do kontaktu z Miejskim Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na ulotce.

Wykaz ulic obszaru rewitalizowanego będzie znajdował się na tablicy ogłoszeń Państwa kościoła.

 

Z poważaniem

Dyrekcja MOPR w Słupsku

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i ich użytkowników. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach wypadków drogowych i sami troszczmy się o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Przy tej okazji ponawiamy prośbę Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w  Słupsku dotyczącą potrzeby oddawania krwi w czasie wakacji. Krew ratuje życie a jej oddawanie to szlachetny dar miłości względem bliźniego. Zasady oddawania krwi są podane na ulotce i tablicy ogłoszeń.

 

3. Dzisiaj o godzinie 13.30 w kościele św. Jacka odbędzie się koncert organowy dra Michała Szostaka z Warszawy, którego w styczniu gościliśmy na koncercie w naszym kościele. W programie zabrzmią utwory barokowych mistrzów. Wstęp Wolny.

 

4.  Caritas parafii prowadzi zbiórkę zeszytów i przyborów szkolnych dla dzieci z polskich rodzin na Litwie i Ukrainie. Przybory można składać do kosza wystawionego przy zakrystii lub przynieść do siedziby Caritas przy ul. Ojca Pio 2 w każdy czwartek od 15.00 do 16.30.

 

5. W tym wyjątkowym roku 1 sierpnia ze Skrzatusza na szlak Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę wyruszy tylko delegacja trzech księży naszej diecezji, którzy zaniosą na Jasną Górę intencje całej diecezji. Wszyscy możemy uczestniczyć w pielgrzymce w sposób duchowy włączając się do „Złotej Grupy”. Jest także możliwość uczestniczenia w Apelach Pielgrzymkowych, które od 1 do 13 sierpnia będą prowadzone w kościele pw. św. Jana Kantego w Słupsku o godz. 19.00. Zapraszamy, nie tylko tych, którzy chodzili na pielgrzymki, ale wszystkich pragnących się wspólnie pomodlić i duchowo pielgrzymować.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, nowy numer Gościa Niedzielnego wyłożony jest na stoliku przy wyjściu.

 

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

+ Zofia Krajewska             l. 92

+ Ireneusz Lewko             l. 87

+ Kazimierz Mańkowski l. 62

+ Edward Derda               l. 91

+ Halina Rumiński            l. 55

+ Stanisław Rdest            l. 89

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze święte na żywo z kościoła NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku będą  transmitowane w niedzielę od godz. 8.30 do 19.oo w dni powszednie o godz.18:00

Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto.

02 1020 4649 0000 7502 0065 7627

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk