Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

 

15.07. 2018 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Z okazjo 80 rocznicy urodzin Księdza Prałata Jana GIRIATOWICZA zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w kościele św. Jacka w środę, 18 lipca o godz. 17.oo. Mszę św. wraz z JUBILATEM odprawi ks. Bp. Ordynariusz Edward DAJCZAK oraz ks. Bp Paweł CIEŚLIK. Po Mszy św. dalsze uroczystości w Filharmonii. Dostojnego JUBILATA otaczamy naszymi modlitwami i życzymy zdrowia, radości i obfitego światła i mocy Ducha Świętego.

 

1.Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Skrzatusza na Jasną Górę 01- 13. 08.2018r. Grupa słupska to grupa 5. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Piotrem. Tradycyjnie, istnieje również możliwość duchowego pielgrzymowania w "GRUPIE ZŁOTEJ". Pielgrzymi w GRUPIE ZŁOTEJ to osoby, które chciałyby, ale z różnych powodów nie mogą pielgrzymować na szlaku. Są na liście pielgrzymów, otrzymują materiały konferencji. Można także złożyć ofiarę na koszta związane z organizacją Pieszej Pielgrzymki. Zapisy do GRUPY  ZŁOTEJ w zakrystii.

Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się w sobotę 28 lipca o 19.00 w kościele św. Jana Kantego.

 

2.Przy wyjściu z kościoła nowy numer  „GOŚCIA NIEDZIELNEGO” i MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

3.W dniu dzisiejszym przed kościołem zbiórka do puszek na CHLEB ŚW. ANTONIEGO. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc wakacyjną dla dzieci z rodzin ubogich. Za każdą ofiarę składamy serdeczne podziękowanie.

 

4.  Za tydzień, w niedzielę, 22 lipca  w w naszym kościele, o godzinie 17.00 zostanie odśpiewany AKATYST ku czci Bogurodzicy w intencji dziękczynnej za dar kapłaństwa Księdza Jana GIRIATOWICZA z okazji 80 urodzin oraz  wszystkich kapłanów naszej diecezji. 

Zachęcamy do tej niezwykłej ale jeszcze ciągle mało znanej modlitwy. Tekst będzie wyświetlony. 

5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Genowefa MIKOŁUĆ  l.82, Natalia BOJARSKA  l.89,  Elżbieta SOBAŃSKA  l. 86. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

PIELGRZYMKA_GRUZJA.jpg

                                    

PIELGRZYMKA_GRUZJA_001.jpg

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk