Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

 https://www.youtube.com/channel/UCqlNgH9jYyli_9EWrQkWBig/live

 LINK DO TRANSMISJI MSZY ŚWIETEJ NA ZYWO

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

22 listopada 2020r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.

Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Za odmówienie aktu oddania można uzyskać odpust zupełny.

 

 Za tydzień rozpoczynamy Adwent.

 

2.Za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH modlimy się od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a dzisiaj po Mszy o godz. 16.00.

 

3. W głównym wyjściu z kościoła, rozprowadzane są POŚWIECONE OPŁATKI  oraz ŚWIECE  WIGILIJNEJ POMOCY DZIECIOM.

Można pobrać  TORBY MIŁOSIERDZIA : "POMAGAM BLIŹNIEMU", które należy wypełnić żywnością z długim terminem ważności, oraz artykułami potrzebnymi w utrzymaniu czystości. Wypełnione torby przynosimy do kościoła.

TORBY MIŁOSIERDZIA  "POMAGAM BLIŹNIEMU"  wolontariusze Caritas będą przekazywać osobom i rodzinom szczególnie potrzebującym pomocy i wsparcia. Za otwarte serca serdecznie dziękujemy.                                                                                                                       

4.Trwa remont wieżyczek od ul. Nowobramskiej. Zamontowano monitoring  wnętrza i otoczenia kościoła. Przy wyjściu z kościoła można pobrać koperty na wsparcie tych prac oraz przekazy z numerem konta. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary.

5.W sobotę, 28 listopada, imieniny obchodzi ks. Zdzisław Dmuchała. Solenizanta otaczamy modlitwa i życzymy obfitości łask Bożych. Czcigodny Solenizant odprawi Mszę św. dziękczynną o godz. 18.oo.

 

6.Możemy się przyczynić do KONCERTÓW ORGANOWYCH  w naszym kościele w  2021 roku.  W SŁUPSKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM w kategorii ZADANIA SPOŁECZNE możemy zagłosować na zadanie nr 26 MARIACKIE KONCERTY ORGANOWE.  Głosowanie do 30 listopada.

 

7.W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Barbara PRZYBYLSKA  l.65,  + Zdzisław DZIERŻAK  l.66,  + Janina BAWOŁ  l.73,  + Roman BORATYŃSKI  l.69,  + Wacław LUBIEŃSKI  l.73.

 Polecamy miłosierdziu Bożemu  zmarłych poleconych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

 

Postępują prace przy montażu instrumentu organowego. Termin zakończenia prac przewidywany jest na dzień 29 listopada. Później nastąpi ostateczne strojenie i intonacja. Na obecnym etapie prac, jest już możliwość wykorzystania instrumentu w liturgii. Dziękujemy wykonawcom. Pozostała  jeszcze  bardzo duża kwota ponad 80 tysięcy złotych do uregulowania. Dlatego składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary.

 

Koperty i przekazy z numerem konta można pobrać przy wyjściu z kościoła.

 

 

 

 

Msze święte na żywo z kościoła NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku będą  transmitowane w niedzielę od godz. 8.30 do 19.oo w dni powszednie o godz.18:00

Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto.

02 1020 4649 0000 7502 0065 7627

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk