Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

 https://www.youtube.com/channel/UCqlNgH9jYyli_9EWrQkWBig/live

 LINK DO TRANSMISJI MSZY ŚWIETEJ NA ZYWO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18.10.2020  –  29 NIEDZIELA ZWYKŁA

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce i niepokojący wzrost nowych zakażeń oraz w związku z wejściem naszego miasta i okolic w strefę czerwoną, ks. bp Edward DAJCZAK udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy św. do dnia 28 listopada 2020r.

Ks. Biskup przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa. Z obowiązku tego zwolnieni są celebransi.

Po przeliczeniu powierzchni naszego kościoła i uwzględnieniu ograniczeń w kościele może przebywać łącznie 156 osób, oraz zachowania bezpiecznych odległości.

W minione niedzielę, byliśmy kilkakrotnie upominani i ostrzegani przez kontrolujące osoby z SANEPIDU i POLICJĘ, oraz przed kościołem byli kontrolowani wychodzący, czy zachowują przepisy.  Otrzymaliśmy pouczenie i poważne ostrzeżenie skierowania naszej parafii do ukarania.  Bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń.

Wobec niepokojących opinii i listów potępiających udzielanie i przyjmowanie Komunii św. na rękę, ks. Bp Ordynariusz informuje, że zgodnie z  wypowiedzią Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny  biskupi przypomnieli naukę Kościoła katolickiego, pisząc, że nie można zarzucać braku szacunku dla Eucharystii osobom pragnącym z różnych powodów przyjąć z wiarą i czcią Komunię Świętą na rękę nie tylko w czasie epidemii. Wobec powyższego proszę Księży o głoszenie prawidłowej nauki Kościoła i obowiązującego prawa liturgicznego.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30, a niedzielę po Mszy o 16.oo.

Różaniec prowadzony przez dzieci w czwartek o 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie te, które przygotowują się do I komunii wraz z rodzicami, rodzeństwem i najbliższymi.Za udział w nabożeństwie różańcowym, można uzyskać odpust zupełny.

2.Na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, w minioną niedzielę zostało zebrano 3216,52 zł.  ( 2019 – 4067,20).

3.Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się karki na WYPOMINKI. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk  Zmarłych.

4. Do wieczności odeszli:  +Stefan MAJCHROWSKI   l.74,  + Halina ADAMSKA  l.86,  + Józefa GOŁĘBIOWSKA  l.94,  + Hannelore BETKAŁO  l.64,  +Jan WILAMSKI  l,87,  + Krzysztof SZELIGA   l.52,  + Zygmunt JANK  l.72,  + Leon NARKUN  l.87,  Gabriela GIERSZEWSKA  l.86. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

Postępują prace przy montażu instrumentu organowego. Termin zakończenia prac przewidywany jest na dzień 29 listopada. Później nastąpi ostateczne strojenie i intonacja. Na obecnym etapie prac, jest już możliwość wykorzystania instrumentu w liturgii. Dziękujemy wykonawcom. Pozostała  jeszcze  bardzo duża kwota ponad 80 tysięcy złotych do uregulowania. Dlatego składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary.

 

Koperty i przekazy z numerem konta można pobrać przy wyjściu z kościoła.

 

 

 

 

Msze święte na żywo z kościoła NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku będą  transmitowane w niedzielę od godz. 8.30 do 19.oo w dni powszednie o godz.18:00

Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto.

02 1020 4649 0000 7502 0065 7627

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk