Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

16.07.2017 – XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia, szczególnie zapraszamy młodzież naszej parafii, ale także tych wszystkich, którym trud wędrówki nie jest obcy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe w piątek 21 lipca o godzinie 19.00 do parafii św. Jana Kantego. Tych wszystkich, którzy nie mogą fizycznie pielgrzymować zapraszamy do „ZŁOTEJ GRUPY”, czyli duchowego pielgrzymowania, zapisy i materiały dla duchowych pielgrzymów po Mszy Świętej w zakrystii. Zachęcamy także do przynoszenia na kartkach intencji modlitewnych, które pielgrzymi zabiorą na pielgrzymkowy szlak i zaniosą przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Intencje można składać w zakrystii do niedzieli 30 lipca.

 

2. Dziś o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i Kresach Wschodnich. Przy tej okazji dziękujemy za złożoną ofiarę na remont naszej świątyni.

 

3. W okresie wakacyjnym szczególnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”.

 

4. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na remont naszego kościoła. W intencji wszystkich OFIARODAWCÓW w każdą niedzielę sprawowana jest Msza Święta dziś o godzinie 10.00, a w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30.

 

5. Dziś po każdej Mszy Świętej wolontariusze CARITAS zbierają ofiary do puszek na „Chleb św. Antoniego”. Jak co roku rozpoczęła się akcja Caritas "TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU". W przyszłą niedzielę 23 lipca po Mszy Świętej o godz. 8.30, 10.00 i 11.30 - wolontariusze Caritas będą przekazywali tornistry chętnym osobom, do wypełnienia ich zeszytami i przyborami szkolnymi. Wypełnione tornistry, będzie można przynieść do kościoła w niedzielę 20 sierpnia, lub do siedziby Caritas w czwartek 24 sierpnia w godzinach od 14 do 17. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Antoni BIKOWSKI l. 84, + Stefania HOFMAN l. 94, + Jan ELWARD l. 60. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

 

 

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk