Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

 17.09. 2016  – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.W dniu dzisiejszym w Skrzatuszu, w naszym diecezjalnym sanktuarium M. B. Bolesnej, odbywają się diecezjalne uroczystości odpustowe. W tych uroczystościach uczestniczą również pielgrzymi z naszej parafii. Łącząc się duchowo, modlimy się o umocnienie wiary w naszych rodzinach.

W minioną niedzielę na sanktuarium w Skrzatuszu zebrano  na tacę 7 266,07zł.

 

2.W 78 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w dniu jutrzejszym, w poniedziałek w kościele św. Jacka o godz. 18.oo.

 

3.Rozpoczynają się KWARTALNE DNI MODLITW ZA DZIECI, MŁODZIEŻ I  WYCHOWAWCÓW.

4.Dzisiaj w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” – po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Właśnie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. W „Gościu” znajduje się formularz do złożenia podpisu.

5.W siedzibie Caritas przy ul, Św. Ojca Pio2 są 3 wózki dla małych dzieci. Rodziców, którzy potrzebują wózek dla dziecka, zapraszamy w czwartek od godz. 15,00 do 17,00.

 

6.Zapraszamy do "Kawiarenki Seniora", która powstała w siedzibie Caritas przy ul. Św. Ojca Pio 2. Kawiarenka jest otwarta w każdą środę od godz. 10 do 13- tej.

Wolontariusze Caritas starają się zapewnić przyjemne spędzenie czasu przy herbacie, kawie i pogawędkach w miłym towarzystwie. Planujemy też spotkania z ciekawymi ludźmi, oraz inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy.

 

Informacja dla młodzieży. Kochani młodzi Przyjaciele, wiarę możemy przeżywać radośnie szczególnie wśród rówieśników. Zapraszamy Was na spotkania tzw. Oazy, gdzie wraz z księdzem będziecie mogli porozmawiać o wierze, pomodlić się a także przeżyć wiele Bożych radości w czasie zabaw czy też przy podwieczorku.
Spotkania Oazy z ks. Konradem w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej.

Młodzi ludzie, którzy chcą nauczyć się uwielbiania Boga śpiewem lub też chcą śpiewać w czasie Mszy świętej młodzieżowej o godz. 11.30 zapraszamy na organizacyjne spotkanie Scholi młodzieżowej z ks. Konradem w sobotę o godz. 16.00 w salce parafialnej.

Kochani Rodzice, mamy propozycję dla Waszych dzieci. Zapraszamy Wasze pociechy na radosne spotkania Oazy Dzieci Bożej. Wspólne zabawy, śpiew oraz pogadanki pomogą im kochać Jezusa jeszcze mocniej. Spotkania w soboty o godz. 11.00

 

7.Składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary na remont kościoła. W każdą niedzielę odprawiana jest msza św. za ofiarodawców. W dniu dzisiejszym o godz. 8.30, a za tydzień o godz. 10.oo. Przy wyjściu z kościoła można pobrać koperty lub przekazy z numerem konta. Prosimy także o modlitwę o szczęśliwy przebieg prac.

 

8.Rycerze Kolumba zachęcają do głosowania w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego na zadanie społeczne nr 60 pt. "Co ty na to mamo i tato. Program wspierania rodziny: warsztaty dla mamy i taty".

Przypominamy, że można oddać tylko jeden głos, ale na 5 zadań. Jedno zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie, jedno infrastrukturalne lokalne i aż na 3 zadania społeczne. Zachęcamy do oddania głosu na zadanie społeczne nr 60.

 

9.Dzisiaj zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 

10.W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Bolesław JAKUBINIEC  l.69,  + Maurice PELLISSIER  l.74,  + Tadeusz DURMAJ  l.67. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... 

 

 

DUSZPASTERSTWO TRZEŹWOŚCI W DIECEZJI KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEJ

 

A. Sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do kontynuowania zwyczaju prowadzenia Parafialnych Ksiąg Trzeźwości oraz innych inicjatyw (np. specjalne nabożeństwa), a szczególnie do żarliwej modlitwy w intencji trzeźwości i odnowy moralnej dla Polaków. Wszelkie pomocne informacje możemy odnaleźć w publikacji pt. "Apostoł Trzeźwości. Vademecum Apostolstwa Trzeźwości 2017", która dotarła do wszystkich parafii na początku 2017 r.

W ramach przygotowania wiernych do tego szczególnego miesiąca prosimy o wykorzystanie dorocznego Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości na sierpień, który dotarł do parafii w wersji papierowej (w załączniku wersja elektroniczna).

 

B. XXVII Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeźwości na Górę Chełmską - Stacja Narodowego Kongresu Trzeźwości w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Patronka: bł. Dorota z Mątowów

Sobota, 5 sierpnia 2017 r. 

9:00 – początek spotkania w papieskim kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie – piesze pielgrzymowanie na Górę Chełmską (Droga Krzyżowa, modlitwy prowadzone przez poszczególne duszpasterstwa);

11:00 – konferencja - Arkadiusz Łodziewski z ekipą ewangelizacyjną (diecezja zielonogórsko-gorzowska);

12:00 – uroczysta Msza Święta na szczycie - przewodniczy biskup Krzysztof Włodarczyk. Po zakończeniu Eucharystii wspólny posiłek, mityng AA, spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości z poszczególnych diecezji;

15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego – zakończenie pielgrzymki.

 

C. XVI Regionalna Pielgrzymka Trzeźwości z Polanowa na Świętą Górę Polanowską - Stacja Narodowego Kongresu Trzeźwości w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Patron: św. Otton z Bambergu

Niedziela, 27 sierpnia 2017 r.

14:00 – rozpoczęcie spotkania w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Polanowie – piesze pielgrzymowanie na Świętą Górę Polanowską (Różaniec, wspólny śpiew).

ok. 15:00 – Msza Święta na szczycie.

Po zakończeniu Eucharystii wspólny posiłek, mityng AA, spotkania parafialnych apostolatów trzeźwości.

 

D. Narodowy Kongres Trzeźwości. W dniach 21-23 września br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędą się centralne uroczystości Narodowego Kongresu Trzeźwości, którego hasło brzmi: "Ku trzeźwości narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, samorządu i państwa". Każda polska diecezja została zobowiązana do wydelegowania na Kongres przedstawicieli środowisk odpowiedzialnych za trzeźwość.

*21 września br. odbędzie się sesja poświęcona roli państwa i samorządu - należy wybrać aktywnie działających 10 przedstawicieli samorządów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

*22 września br. odbędzie się sesja poświęcona roli stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, bractw, ruchów - należy wybrać aktywnie działających 10 przedstawicieli tych środowisk z naszej diecezji.

*23 września br. odbędzie się sesja poświęcona roli rodziny i Kościoła - należy wybrać aktywnie działających 10 przedstawicieli rodzin z diecezji.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów o wytypowanie i zgłaszanie delegatów do 15 sierpnia br. na adres: parafialna@gazeta.pl

 

Bóg zapłać za zaangażowanie w powyższe inicjatywy!

 

Eugeniusz Sendlewski, przewodniczący diecezjalnego zespołu trzeźwości

ks. Piotr Zieliński, diecezjalny duszpasterz trzeźwości

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk