Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

 

23 lutego 2020r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.Przed nami ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczynamy okres WIELKIEGO POSTU. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 6.3o, 8.oo, 12.oo, 17.oo i 18.oo. Podczas każdej Mszy posypanie głów popiołem. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. nie spożywamy potraw mięsnych. Mamy prawo do trzech posiłków, ale tylko jeden spożywamy do syta.

2.Zgodnie z tekstem przykazań kościelnych, wierni w Polsce zobowiązani są do zachowywania następujących przepisów postnych:

 Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku.

 Post obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Post ilościowy polega na jednym posiłku dziennie do syta; wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem.

Przypominamy, że w ciągu całego okresu Wielkiego Postu należy powstrzymać się od udziału w zabawach.

3. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek Wielkiego Postu:

Dla dzieci – 17.00. Dla dorosłych -  17.30. Dla młodzieży – 19.oo

4. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy o godz. 16.00.

5.Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.

6.Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki dla przekazania 1% na działania CARITAS na potrzeby ubogich oraz diecezjalne hospicjum.

 

7.V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta zaprasza w piątek, 28 lutego, o godz. 16.30 na inscenizację poświęconą Danucie Siedzikównie - Ince, chcąc w ten sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Spektakl odbędzie się w szkole przy ul. Deotymy 15 a.

8.W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o 13.oo -  zmiana tajemnic Żywego Różańca

9.W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Marianna GUDALEWICZ  l.80,  + Piotr DRESLER  l.64,  + Józef PANKAU  l.64. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk