Mariacka Słupsk :: Ogłoszenia duszpasterskie
Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

15.08. 2018  – WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

 

1.W dniu dzisiejszym – 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP –  czyli Matki Bożej ZIELNEJ.  Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół podczas każdej Mszy św.

Wolontariusze Caritas, jak co roku przygotowali wiązanki z ziół, zbóż i kwiatów, które rozprowadzają przed każdą mszą świętą. Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci, oraz pomoc ludziom starszym , chorym i bezdomnym. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.

 

2.Taca zbierana w dniu dzisiejszym przeznaczona jest w całości na remont kościoła  katedralnego w Koszalinie jako  ”cathedraticum”.

 

3.W dniu dzisiejszym odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górę Chełmską w Koszalinie. Rozpoczęcie czuwania o godz.10.oo. Msza św. o godz. 12.00.

 

4.W PIĄTEK- 17 sierpnia - ŚW. JACKA – odpust w parafii św. Jacka.

 

5.Jutro 16  sierpniadzień wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja reliwii św. Jana Pawła II i przejście na Aleje Jana Pawła II z lampionami w kolorach papieskich: białymi i żółtymi i modlitwa w intencji naszego miasta Słupska.

 

 

 

12.08. 2018  – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.W środę – 15 sierpnia – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – czyli Matki Bożej Zielnej.  Msze św. jak w każdą niedzielę.

Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy  św. i powstrzymaniu się od prac niekoniecznych w tym dniu.

Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół podczas każdej Mszy św.

Wolontariusze Caritas, jak co roku przygotowują wiązanki z ziół, zbóż i kwiatów, które będą rozprowadzali w dniu 15 sierpnia, przed każdą mszą świętą. Ofiary będą przeznaczone na pomoc  dzieciom, ludziom starszym, chorym i bezdomnym. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.

 

2.Taca zbierana w uroczystość Wniebowzięcia NMP jako  ”cathedraticum”. przeznaczona jest na remont kościoła  katedralnego w Koszalinie.

 

3.Zachęcamy do wzięcia udziału w 22 Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górę Chełmską w Koszalinie. Rozpoczęcie czuwania o godz.10.oo. Msza św. o godz. 12.00.

 

4.W tym tygodniu:

WTOREK – 14 sierpnia – Św. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO – PATRONA DIECEZJI.

PIĄTEK- ŚW. JACKA – odpust w parafii św. Jacka.

 

5.Za tydzień ofiara złożona na tacę będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 

6.Do nabycia nowy numer „GOŚCIA NIEDZIELNEGO”.

 

7.Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na trzydniowe rekolekcje z Ojcem BASHOBORĄ, które rozpoczynają się jutro o 16.oo w „HALI  GRYFIA”.

 

8.Uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego rozpoczną się Mszą świętą odprawioną w kaplicy Garnizonowej, we wtorek o godz. 9.oo. Po uroczystym apelu nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Zwycięstwa.

 

9.  Do wieczności odeszli: + Grażyna MANIECKA  l.61, + Jerzy RUMACZYK  l.78,  + Wacław ŻYDZIANOWSKI  l.93,  + Jadwiga LEWANDOWSKA  l.95,  + Władysław BOJARYN  l. 82,  + Stanisława MARCISZEWICZ  l.87,  + Mirosława BEREŻECKA l.82. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

 

 

 

 

PIELGRZYMKA_GRUZJA.jpg

                                    

PIELGRZYMKA_GRUZJA_001.jpg

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk