Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

16.09. 2016  – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii osoby należące do wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i zapraszają na spotkania. Dziękujemy za świadectwo żywej wiary.

 

1.W dniu dzisiejszym w Skrzatuszu, w naszym diecezjalnym sanktuarium M. B. Bolesnej, odbywają się diecezjalne uroczystości odpustowe. W tych uroczystościach uczestniczą również pielgrzymi z naszej parafii. Łącząc się duchowo, modlimy się o umocnienie wiary w naszych rodzinach.

W minioną niedzielę na sanktuarium w Skrzatuszu zebrano  na tacę 7222,78 zł.

 

2.W 79 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w dniu jutrzejszym, w poniedziałek w naszym kościele o godz. 10.oo, a o godz. 12.00 modlitwy na  starym cmentarzu przy Krzyżu Katyńskim.

 

3.Rozpoczynają się KWARTALNE DNI MODLITW ZA DZIECI, MŁODZIEŻ I  WYCHOWAWCÓW.
4.Dzisiaj po każdej mszy świętej, wolontariusze Caritas zbierają do puszek
na "Chleb świętego Antoniego". Za złożone ofiary, składamy serdeczne podziękowania. Zebrane pieniądze zostaną  przeznaczone na pomoc dla dzieci oraz osób bezdomnych i potrzebujących.

 5.Ze względu na spektakl, którego wystawienie ma się odbyć za tydzień w niedzielę, a w którym w bardzo ordynarny sposób profanuje się KRZYŻ, FLAGĘ WATYKANU i ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II, zachęcamy do intensywnej modlitwy za przyszłość naszego miasta Słupska i jego mieszkańców. Zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godzinę 19.oo do naszego kościoła. Jest propozycja, aby stawiać  znicze wzdłuż Alei Jana Pawła II, szczególnie w przyszłą niedzielę. 

Przed kościołem zbiórka podpisów pod projektem uchwały Rady Miasta o cofniecie finansowania Festiwalu „Scena Wolności” w tym spektaklu „Klątwa”,  które jest finansowane z publicznych pieniędzy.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta odbędzie się w środę, 19 września o godz. 15-tej. Osoby, którym temat nie jest obojętny, mogą wziąć udział.

Przed kościołem można pobrać list otwarty do Dyrektora Teatru podpisany przez bardzo wiele osób i środowisk.

6. za tydzień zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

 

7. Dzisiaj w GOŚCIU NIEDZIELNYM o imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?

 

8.Słupska Rada Rycerzy Kolumba zaprasza osoby pełnoletnie w dniu 23.09.18r /niedziela/ na wycieczkę rowerową do bajkowej Doliny Charlotty. Trasa wraz z drogą powrotną to około 20 km. Podczas wycieczki zaplanowane jest spotkanie z doświadczonymi, dalekobieżnymi rowerzystami oraz nagrodzenie uczestników drobnymi upominkami. Zapisy oraz więcej szczegółów w zakrystii". 

 

9.W tym tygodniu odeszła do wieczności: + Łucja KOGUT l.74. Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie...

 

Klątwa 005.jpg 

Klątwa 004.jpg

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk