Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Ogłoszenia duszpasterskie

18 marca 2018 – V niedziela Wielkiego Postu

1.W dzisiejszą niedzielę kazania na wszystkich Mszach Św. głosi o. Zbigniew Ptak, paulin z Krakowa. Po każdej Eucharystii będzie można nabyć książki wydawnictwa, które prowadzi.

 

2.W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi ks. bp Edward DAJCZAK. Czcigodnego Solenizanta polecamy w modlitwach.

 

3.Jutro Uroczystość Św. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.  Ks. Bp Ordynariusz zaprasza do sanktuarium św. JÓZEFA w Słupsku na godz. 18.00 aby zawierzyć św. Józefowi naszą diecezję.

4.Za tydzień NIEDZIELA PAMOWA. Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania swego paschalnego misterium.

Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

 

5.Wolontariusze Caritas, rozprowadzają świece PASCHALIKI na stół wielkanocny oraz własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

W niedzielę palmową, przed kościołem zachęcamy do nabywania palm wykonanych przez wolontariuszy. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dla bezdomnych i ubogich.

 

6. Od dzisiejszej niedzieli zachowuje się zwyczaj zasłaniania krzyży. Krzyże pozostawia     się  zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

 

7. DROGA KRZYŻOWA

Kolejny raz, już tradycyjnie, przejdzie „DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEGO MIASTA”.  Wyruszymy w najbliższy piątek, 23 marca po Mszy św. o godz. 18.oo, z kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa” i przejdziemy ulicami Armii Krajowej, Nowobramską i Mikołajską. Zakończenie przy kościele św. Jacka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy o godz. 16.00.

 

9.Za udział w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ i GORZKICH ŻALÓW można uzyskać odpust zupełny.

 

10. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Z pomocą Bożą zbliżamy się do końca projektu remontu kościoła. Zostaje nam jeszcze jedno duże wezwanie, a konkretnie zapłata za roboty budowlano-montażowe przy konserwacji witraży w głównej nawie kościoła i w prezbiterium. Parafia nasza ma do zapłaty na dzień 26 marca kwotę 370 391,73 zł. 40% wkład naszej parafii to 148 156, 69 zł. Dlatego bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę i za ofiary składane dotychczas.

 

11.AKCJA KATOLICKA zaprasza na spotkanie w środę 21 marca 2018 roku o godz. 19.oo, do salki na plebani. Tematem spotkanie będzie: MARYJA OBLUBIENICĄ DUCHA ŚWIĘTEGO.

 

12.Spotkanie z ks. bpem Krzysztofem ZADARKO obędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Grodzka 3 w środę 21 marca o godz. 17.oo. Tematem spotkania będzie „OBCY U DRZWI - SZANSA CZY ZAGROŻENIE”.

 

 13.W związku z Dniem Dziecka Utraconego – Msza św. dla Rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka przed urodzeniem, będzie odprawiona 24 marca 2018 roku o godz. 11.oo w kościele pw. św. Jacka. Pochówek na Nowym Cmentarzu o 12.15.

 

14.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I  ponadgimnazjalych i ich rodziców w poniedziałek o 18.30 w kościele.

 

15.W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Krystyna JĘDRASZCZYK  l.86, +Adela REIWER  l.80,  + Maria KOŃCZAK  l.67,  + Bożena LEŚNIEWSKA   l.57.  +Radosław  KUROWSKI  l.26 . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

PIELGRZYMKA_GRUZJA.jpg

                                    

PIELGRZYMKA_GRUZJA_001.jpg

 

 

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk