Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Święte Triduum Paschalne 2015

calun_turynski.jpg
Rozpoczynamy dziś najważniejszy okres w całym Roku Liturgicznym - Święte Triduum Paschalne, które trwa od wieczoru Wielkiego Czwartku a kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

Do spowiedzi można przystąpić w Wielki Piątek od 9.00 do 13.00 oraz w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. O innych porach prosimy kontaktować się z Księdzem Dyżurnym na plebanii.

WIELKI CZWARTEK – Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W Wielki Czwartek nie odprawia się Mszy porannych z wyjątkiem Mszy krzyżma o godz. 9.00 w katedrze koszalińskiej, gdzie święci się oleje święte.

W tym dniu, na Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, odprawia się w parafiach jedną  Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Wokół ołtarza, gromadzi się cała wspólnota parafialna.
Serdecznie zapraszamy w WIELKI CZWARTEK na godz. 19.00 na tę szczególną i Uroczystą Mszę św. po której milkną wszelkie dzwony i organy aż do Wigilii Paschalnej.
Po Mszy adoracja Pana Jezusa obecnego w Najśw. Sakr. w Ciemnicy do godz. 22.00. Liturgii przewodniczył będzie ks. bp Krzysztof ZADARKO, który dokona także obrzędu umywania nóg.  

WIELKI PIĄTEK – Dzień Męki Pańskiej. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 .
Zapraszamy na Liturgię Wielkiego Piątku na godz. 19.00. Liturgii przewodniczy ks. Bp Edward DAJCZAK. Adoracja P. Jezusa w grobie do godz. 22.oo.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Tradycyjny post zachowujemy także w Wielką Sobotę.
Zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 15.00
Po Drodze Krzyżowej rozpoczęcie NOWENNY DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

WIELKA SOBOTA – adoracja przy grobie od godz. 700
Poświęcenie pokarmów od godz. 900  do 16.00 co pół godziny.
Liturgia Światła rozpoczyna się o  godz. 20.oo poświeceniem ognia przygotowanego przed kościołem, zapalenia Paschału i świec. Następnie śpiew ORĘDZIA Paschalnego, rozbudowana Liturgia Słowa przypominająca Historię Zbawienia, Liturgia Chrzcielna z poświęceniem wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia.
Przynosimy ze sobą świece – gromnice.

NIEDZIELA WIELKANOCNA – ZMARTWYCHWSTANIE CHRYSTUSA PANA.
PROCESJA REZUREKCYJNA – godz. 6.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.30

powrót

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk