Parafia Rzymskokatolicka
p.w. NMP Królowej Różańca Świętego
w Słupsku
ul. Dominikańska 1
76-200 Słupsk
tel. 59 842 46 75
Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku

Debata w Civitas Christiana

civitas_christiana.png
Co grozi naszemu społeczeństwu? Czy staniemy się cyborgami żyjącymi w matrixie? Jakie są sposoby na ratowanie społecznych więzi? Jak groźny jest problem uzależnienia od internetu i telefonów?

 

Naszym gościem, który odpowie na te pytania, przedstawi zagadnienie i zagrożenia wynikające z uzależnienia od multimedialnego świata będzie
 ks. dk. dr Jacek Jan Pawłowicz.
Spotkania w ramach cyklu odbędą się dnia 24.04. (piątek)   godz. 17.00.
 w siedzibie Civitas Christiana w Słupsku ul. I.J. Paderewskiego  9 

Katolickie Dni Społeczne to inicjatywa, którą co roku organizuje Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Oddziale Okręgowym w Koszalinie. W tych dniach, w czasie organizowanych przez nas konferencji i debat poruszamy ważne problemy i zagadnienia społeczne w ujęciu Katolickiej Nauki Społecznej. W tym roku postawiliśmy przedstawić narastający problem społeczny jakim staje się uzależnienie od multimediów; internetu, telefonów, smartfonów, telewizji, gier komputerowych. Zjawisko jest bardzo poważne, zostało określone mianem siecioholizmu i fonoholizmu dotyka w znacznej mierze przede wszystkim młodego pokolenia, ale stanowi również bardzo poważny problem w małżeństwach i rodzinach. Małżonkowie nie mają czasu dla siebie, na budowanie relacji i rozwój więzi, tylko każde osobno spędzają czas w sieci. Rodzice nie spędzają czasu z dziećmi, nie bawią się z nimi i nie uczą, nie rozmawiają, ale włączają im bajki, lub gry komputerowe by mieć czas swobodne serfowanie w sieci. Ważniejsza staje się dla wielu ilość polubień na portalu społecznościowym niż realne spotkanie z rodziną czy znajomymi. Jest to problem, który powoduje, że rozpadają się więzi społeczne, rozpadają się rodziny.

powrót

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka p.w. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku
Wykonanie: strony internetowe słupsk